Szinte nincs is olyan helység a lakásban, ahol ne jönne jól egy tároló, egy kis doboz vagy kosár.
Hol tudod őket használni?
- Kenyértartónak
- Gyümölcstartónak
- Tolltartónak
- Ékszertartónak
- Fürdőbe a piperének
- Apró kincseknek a gyerekszobába
- Papírzsepi tartónak
- Kulcs, telefon, szájfény, fülhallgató … tudod az apróságok, amikert csak úgy leteszel és aztán nem emlékszel hova 🙂
Még sorolhatnám!
Szeretek minden darab textilt felhasználni és kísérletezni az új anyagokkal. Mindennek találok helyet és bevallom a varrás és a kísérletezés az újdonságokkal, engem kikapcsol. Így került képbe a kender, kötél, zsinór, Próbálom kitalálni, hogyan lehet jobban, egyszerűbben elkészíteni őket, hogy mutatósak és tartósak is legyenek.
Az első cikkben megmutattam egy köralap elkészítését és ezzel együtt egy körkosár megvarrását. Sőt, még videón is láthatod, hogyan alakul a tároló.
Most egy ovális formát varrhatsz a leírás segítségével. Mutatok két trükköt:
- Hogyan kezdd el
- Hogyan lesz az aljának erős tartása
Mire lesz szükséged?
- A zsinór, kötél vagy ahogy a képen látod, kender 4 mm vastag. Ez egy háztartási varrógéphez tökéletes méret. Ennél vékonyabbal nehezebb dolgozni.
- Ha szeretnéd díszíteni, pamutvászon kell még hozzá, amit vágj fel 2-3 centis csíkokra.
- A cérna harmonizáljon a kötél színével, de még inkább a pamutvászon színeivel, ha teszel bele olyat.
Én szárítókötélként vettem, 10 méteres kiszerelésben. Nem is nagyon érdemes sokkal kisebb mennyiségben venni, mert nem is gondolnád, milyen sok anyagot felvesz egy ilyen tároló.
Egy kis ékszertartó próbának tökéletes
Ezt például a megmaradt zsinórból varrtam, amit a hátizsákhoz használtam. Az alap 7 cm átmérő, a magasság 3,5 cm. Kis apróság! 🙂 Ebből az anyagból egészen erős tartású tároló készül. 2 méter zsinórt erre is számolj!
De akkor jöjjön az ovális tároló!
A kender vége könnyen szétjön és így nehéz elkezdeni a varrást. Ezért egy kis trükk: Celluxot tekerj a végére, majd vágd le, hogy csak kb 1 cm maradjon belőle a zsinóron. Így nem látszik, de a végét egyben tartja.
Jól jöhet még egy alap a kezdő varráshoz. egyrészt könnyebben tudod irányítani a varrást, annak ellenére, hogy a zsinór a talp alatt van, hiszen az alapot fogod. Másrész pedig sokkal erősebb tatást ad az aljának. Ez sima filc anyag, de bármi lehet, ami nem foszlik.
Ovális formára vágom és a kezdő behajtott zsinórt kb középre teszem. Ennek a tartónak a kezdése 15 cm hosszú zsinór. 10 méter anyagot le is használtam hozzá. Az alap 12 cm x 25 cm lett. a magassága pedig 3,5 cm.
Úgy tedd a gép alá a zsinórt, hogy a hosszú szál a jobb oldalon legyen.
A jó széles cikk-cakk öltéssel varrd végig a két zsinórt, a tű pont középen legyen, a két zsinór között, így a cikk-cakk öltés mindkét zsinóron kellőképpen átvarr. Az első fordulások, még ügyetlenül hatnak, mert kevés az anyag. Itt még inkább kézzel tekerd a gépet és lépésenként forgasd az anyagot a talp alatt.
Ha szeretnéd díszíteni, már az alján is megteheted. A részletes leírás erről ebben a videóban van.
A videóból megtudhatod, hogyan kerül a pamutvászon a kötélre.
Mikor az alap már elég nagy, vagy csak már nem kell merevítés az aljának, vedd ki a gép alól és vágd le körbe az anyagot. Majd tedd vissza a gép alá és folytasd a varrást.
Itt volt az a pillanat, mikor az alapot a varrógép oldalához felemelve a tartó oldala került kialakításra. Célszerű a hosszabb szakaszon ezt elkezdeni.
Elkészült a kosárka, már csak tele kell pakolni! Köszönöm, hogy ma is velem tartottál!
Még több ingyenes leírásért kattints >> a blogra!