Lehet ömlesztve mondjuk egy neszesszerbe, de tarthatod szépen egymás mellett, átlátható módon egy kihajtható tartóban. Válogass össze hozzá akár több, kisebb maradék anyagot is és kezdődhet az alkotás.
Hozzávalók
- Vastagabb anyag a külső részéhez
- Vékonyabb anyag a béléshez és a zsebhez
- Zsinór a megkötőhöz (persze varrhatsz a pamutvászonból is hozzá)
- Az ecsetek, amikről méretet veszel.
- Vetex
Hogyan számold ki, mekkora tartó kell majd neked?
A méret vételhez, használd a legmagasabb ecseted. +2 cm kell a varráshoz és számolj még rá +2 centit, hogy biztosan elférjen a tartóba varrás után (én kissé elszámoltam 🙂 )
A szélességhez pedig tudni kell, hány ecset lesz benne. A külső és a zseb mérete is ettől függ majd.
Fogj egy anyagot és tedd rá egy másikra. Jelöld be, az ecset két oldalán, mennyi anyagot vesz fel és mekkora „helyet foglal. Jelöld egy tollal vagy krétával.
A bélésanyagon megméred kiterítve a jelöléseket, ahogyan a külső anyagon is. Nekem alul a jelölés 2 centikén van, a zseb anyagán pedig 3 cm.
Tehát a tartó szélességénél 2 centiként számold az ecseteket, a zsebnél pedig 3 centit számolj minden ecsetre.
Ha több darabból készül: nem kell, hogy szép egyforma csíkokat vágj, csak válassz színben harmonizáló anyagokat. Vágd kisebb darabokra és a hátuljára vasalj vetexet
az oldalakat tedd egymásra, színt színnel szemben és varrd össze. Oda-vissza varrással kezdd és fejezd be, így nem bomlik szét a varrás.
Vasald szét a varrásokat a hátoldalán és a szín oldaláról tűzd le varrás mindkét felén. Hogyan?
A képen egészen jól átszik, a talp belső íve jelöli a vonalat, amit követni kell varrás közben. A tű normál állapotban van.
Ha megvan a külső rész összevarrása, vasald ki és vágd méretre. Ugyan akkora legyen a bélés is. valamint egy zsinór is kell, amivel összetekerve megkötöd a tárolód. Nekem 30 cm, de nyugodtan vágj 2 db hosszabbat, levágni még mindig könnyeb, mintha kisebbet vágsz, mint kellene.
Jelöld be az oldalán a közepét és varrd oda a kötőt, akár cikk-cakk öltéssel is.
Szükség lesz még két bélésanyagra. Az egyik olyan széles, mint amekkora helyen lesznek az ecsetek, hiszen ez tartja majd felül meg, hogy ne csússzon ki, a másik pedig a bújtatókat adja. a bújtató mérete az ecsetek száma x 3cm. Hiszen minden ecsetnek 3 centi anyag kell.
7 db ecsettel számolva a zseb szélessége 7 x 3 cm=21 cm. A varrásra +2 cm. Valamint, mivel nem ért végig a zseb ezért +1 centi, hogy a bélésanyagra varrjam. Akkor az összesen 24 cm.
A magasság 12 cm duplán. (24 cm)
A zsebet csak a szélén varrd le, a másikat pedig, mintha egy lehajtót varrnál egy táskára. Én ívet is adtam neki. A sarkok mellett vágd le, ahogyan az íves résznél is.
Fordítsd ki és vasald le.
Tedd őket a bélésre. Jelöld meg mindennek a közepét és illeszd őket a jelöléseknél.
A zseben így mennek a jelölések a varráshoz: a két szélén fél centi, közte pedig 3 cm.
A bélésen pedig (azt most nem látod, mert takarja a zseb), a közepétől indulva a két szél felé 2 centikén.
Tedd egymásra, ahol megjelölted, tehát minden 2 centis vonalra kerül egy 3 centis jelölés, így adja ki ezt a zsebet az ecseteknek. Tűzd meg alul és felül is. a jelölések pont egymással szemben vannak.
Előbb varrd le a két szélén a fél centis részen. Majd jön a többi vonal. A gombostűk pont a jelölésen vannak, a két tű között húzhatsz egy halvány vonalat, így könnyebb egyenesen varrni.
Ha a függőleges varrással készen vagy, jön az alja varrása. A „felesleget hajtsd be és az alján varrd le cikk-cakk öltéssel.
Elkészült a két rész, most tedd egymásra, színt színnel szemben.
Tűzd körbe és varrd össze. az egyik rövidebb oldalon, ahol nincs a megkötő, hagyj egy kb tenyérnyi részt szabadon a kifordításnak.
Vágd le a sarkokat a varrás mellett , vagy . . .
Lekerekíted és ívesre varrod. Akkor az ívet vágd kisebbre a varrás mellett. A kifodítás után így szebben mutat majd.
Fordítsd ki a nyíláson és vasald meg a szín oldalán az éleket, a varrásokat.
A nyílást pedig varrd be kézzel, rejtett öltéssel.
Készen van a tartód! Tekerd fel és kösd meg a zsinórral. Köszönöm, hogy ma is velem tartottál.
Szeretnéd tudni, hogyan lehet az anyagokból nem csak tárolókat, de táskákat is varrni? Kattints a gombra és keresd meg a kedvenc fazonod!