Ha kisgyerekkel indulsz el valahova, biztos, hogy a legváratlanabb helyzetekben kell tisztába tenni, és persze azonnal 🙂 Ilyenkor azért nem árt ha felkészült vagy és a pelenkázáshoz használt kellékek egy helyen vannak, könnyen elérhető helyen. Erre szuperül használható ez a kis tartó.
Most egy 3 részes pelustartó varrását mutatom meg, de varrhatod két részből is, attól függ mennyi mindent szeretnél magaddal vinni.
Hozzávalók:
- Vastag anyag a külső részéhez ( egyben varrva 26 cm x 52 cm) az alaphoz
- Vékony (nem rugalmas) anyag a béléshez (Egyben varrva 26 cm x 52 cm)
- Kalap gumi a tartó zárásához vagy patent a „cumilánchoz
- Gombok (2 db)
- Vetex vagy táskamerevítő, ki milyen merevre szeretné a tartót (ragasztós, vasalható)
Méterek: (5-ös méretű pelushoz)
- Külső rész egyben 26 cm x 52 cm (ha 2 részben szeretnéd akkor a kisebb 26 cm x 18 cm, a nagyobb 26 cm x 36 cm) Ha két részből varrod akkor az összevarrásnál mérd ki az 1 cm-t és úgy varrd össze, ne csak talpszélességben, mert a külső és a bélés mérete nem fog egyezni. (Vasald a hátuljára a vetexet vagy táskamerevítőt)
- Bélés 26 cm x 52 cm egyben vágva. (ezt talán egyszerűbb így, mint két anyagból)
- A két oldalsó fül mérete:
- Popsitörlő 2 db 17 cm x 26 cm
- pelustartó (félbehajtod majd az anyagot) 26 cm x 32 cm
- Középső krém tartó mérete (két zsebes): 18 cm x 34 cm (félbehajtod majd az anyagot)
- Cumilánc mérete: 12 cm x 12 cm
Ha két részből készíted a külsőt akkor jelöld be a varrás széleken az 1 cm-t és a vonal mentén varrd össze őket.
Hajtsd fel a farmer anyagot (a varrott szél a farmer anyag alatt marad) és a farmer anyag szélén, a varráshoz közel varrd le. (Ha előtte levasalod, könnyebb lesz varrni)
A középső kis zsebek: Hajtsd bélbe a szélessége a 18 cm. Varrd le a két szélét. Oda-vissza varrással kezd és fejezd be különben nem tart a varrás.
A széleket és a sarkokat a varráshoz közel vágd le, majd fordítsd ki. Vasald is meg!
Hajtsd félbe, ezzel ketté osztottad az anyagot és a vonal mentén majd az alapra rávarrod, így lesz 2 zseb.
Ha szeretnél a pelustartónak középen lyukat varrni, tedd színt színre a két anyagot. (2 db 17 cm x 26 cm). A sablon ne legyen túl széles, kb 6 cm x 11 cm. Rajzolj egy oválist az anyag közepére. Majd a vonalat varrd körbe.
Vágd ki úgy, hogy legalább fél cm maradjon a varrás mellett.
Most húzd át az egyik anyagot a másikon, így a szín oldalak kívülre kerülnek. Vasald le a varrásnál. Az íveknél kicsit vágd be az anyagot, de a varrást át ne vágd.
Varrd körbe.
Az egyik hosszabbik oldalát összevarrjuk. A tetején lévő anyagokat (alsó és felső) fogjuk összevarrni.
Az alját (mind két anyagot) kezd el felhajtogatni úgy közép vonalig. Majd a fent lévő anyagot fordítsd színt színt színre egymásra.
Ha jól csináltad ezt kapod. Tűzd össze, de vigyázz a bent lévő részeket hozzá ne varrd. Oda.vissza varrással kezd és fejezd be, hogy a varrás tartson.
Az összevarrott készt fordítsd ki, vasald meg és a varrott szélénél vékonyan varrd le. Így szebb, de ha nem akarod nem szükséges.
A cumitartó hajtogatása jön.
Varrd le így az egyik végét, tedd közé a kalapgumit, ha azzal csinálod. Varrd le talpszélességben, majd fordítsd ki.
Varrd végig körbe.
A cumitartó kész.
Pakold rá a részeket és cikk-cakk öltéssel rögzítsd a helyén őket. A pelenkatartó fület hajtsd félbe és tedd a bélés széléhez, ugyan így a popsitörlő füllel is. Mind két esetben a vágott széle van a bélés szélénél. A zsebet igazítsd középre és tűzd meg gombostűvel. A cumitartó pántot is helyezd el. Javaslom, hogy ne középre, mert ott hagyunk majd összevarráskor nyílást a kifordításhoz.
Varrd rá a zsebet a bélésre a széleknél és a középső varrást se hagyd ki, amivel ketté osztod a zsebet.
A széleken oda-vissza varrással kezd, hogy használat közbe ne jöjjön le a zseb.
A külső rész rövidebbik oldalára, középre varrd fel a kalapgumit, kb. 10 cm hosszú legyen a gumi.
Most a külső oldalra tedd rá a bélést (amire rávarrtad a részeket előtte), színt színre fordítva. Tűzd össze és varrd körbe. Az egyik hosszabbik szélénél, ahol nincs zseb csak az 1 rétegű bélés, hagy egy kb 4 ujjnyi széles nyílást a kifordításhoz.
Ha szeretnéd a széleket le is kerekítheted kicsit.
Jelöld be és varrd a vonal mentén.
Majd vágd körbe csak kb fél cm maradjon a varrás mellett. A nyílásnál NE vágd le.
Fordítsd ki és vasald le az egészet különösen a varrásokat.
A nyílást két módon tudod bevarrni. Vagy az egészet géppel körbevarrod, vagy a nyílást kézzel (rejtett öltéssel) összeöltöd. Ne felejtsd el a gombokat felvarrni a helyükre.
Köszönöm, hogy velem tartottál 🙂
Szia
Érdeklődnék, hogy videó formában nem kéazítenéd el? Kezdő vagyok, és nem bírok kiigazodni rajta! Köszönöm szépen!
Niki