Régóta szeretnék magamnak varrni egy ilyen táskát, és lecserélni az, amit most használok. Az interneten nézelődve rengeteg lehetőséget találtam. Én most az egyiket mutatom meg.
Ezt a táskát nem csak a sarki kisboltban tudod használni a bevásárláshoz. Vastagabb anyagból készült, ha úgy akarod, egy mágneszár segítségével zárhatóvá is teheted. A pánt hossza miatt nem csak a válladon, de keresztben is tudod hordani. Olyan igazi szaladgálós táska.
Ez csak egy alap, de te kiegészítheted a saját ízlésed szerint. Varrhatsz pl. belülre is zsebeket.
A szabásminta csak egy iránymutatás, a fazon és a méret ettől eltérő is lehet.
Hozzávalók:
- Farmer anyag a külső részekhez (minden maradék anyagot fel tudsz használni ha egy nagy táblának varrod össze a részeket)
- Bélés anyag a belső részéhez
- Gomb és gumi, amivel akár zárhatóvá is tudod tenni a táskát
- vetex
Szabj ki 2 db külső részt és 2 db bélést. Minden külső rész hátuljára vasalj vetexet. Mivel „csak” bevásárló táska, elég a vetex. Természetesen, ha merevebbet szeretnél, vasalj bele táskamerevítőt.
Ha tele lett a táskád a vásárlás után, megesik, hogy nem találod meg benne a pénztárcát, a kulcsot vagy a telefont. Éppen ezért a zseb KÍVÜLRE kerül. Ha teszel bele patentot, már is zárható lesz. Találtam egy nadrágot, amin hatalmas zseb volt. Éppen jó lesz.
Ha szeretnéd zárhatóvá tenni a táskát, varrhatsz bele egy gumit. Később a táska másik oldalára pedig egy gombot.
A pánt szélessége 5 cm, hossza 50 cm. A szabásmintán is látni, hogy a táska tetején is 5 centit szabtunk. Szabj ki ebből 8 db-ot.
A bélést azért így varrtam, mert nem volt több ebből a pöttyös anyagból. Ha te is így szeretnéd, akkor két oldalon, amit összevarrsz hagyj 1-1 centi ráhagyást.
Összevarráskor jelöld is ki az 1 cm-t, majd húzz egy vonalat. A vonal mentén varrd össze. Oda-vissza varrással kezd és fejezd be, mert szétjöhet a varrat.
Mind a két bélést egyformára varrd! Ha teszel rá zsebet, azt most varrd rá.
A fogót most varrd a helyére. Mind a 4 oldalra (2 db külső és 2 db bélés) 2-2 db-ot.
Mivel valószínű nagy súlyt fogsz cipelni, a fogót legalább 3x varrd oda.
Tedd egymásra színt színre a külső részeket, a rávarrt pántokkal együtt. Varrd össze a széleket körben, egészen a pántok végéig. Oda-vissza varrással kezd és fejezd be.
Varrd össze a bélést is, de az alján hagyj egy kb. 8-10 cm széles nyílást a kifordításhoz.
MINDEN varrást vasalj szét! Gőzzel vagy egy kis vízzel hatásosabb!
Csúsztasd egymásba a külsőt és a bélést. A külső rész a szín oldalával kifelé van, a bélés pedig a szín oldalával befelé van.
Tűzd össze gombostűvel, de nem csak a táska széleit, hanem a pántokat is körbe a két oldalán. Először a varrásokat illeszd, majd a többi részt.
Ha kész a tűzés, varrd össze körben.
A pánt végeitől kb. 10 centire állj meg.
Fordítsd ki a nyíláson keresztül (bélésen van). A fogót kicsit macerás, de menni fog.
Igazítsd el a széleket és tűzd meg gombostűvel. Vasald le alaposan.
Most a fogó végeit varrjuk össze.
Tedd egymás mellé és a két végét, ami belülre esik és tűzd össze színt színre. Varrd össze, legalább 3x, mivel nagy súlyt fogsz cipelni vele.
Most jön az a rész, ami kívülre esik. Fordítsd őket színt színre egymásra. Kicsit kitekeredik. Ha nem férsz hozzá rendesen, bontsd ki jobban az oldal varrását.
A varrásokat vasald szét.
Hajtsd be a varrásokat a helyükre és igazítsd el a széleket. Vasald le varrás előtt és tűzd meg.
Most az egész táskát varrd körbe a szélein. Nem csak a pánt részt, hanem a táska tetején is.
Ha végeztél varrd be a bélésen lévő nyílást is.
Vasald meg az egész táskát, mert úgy szebben mutat. A kifordításkor kissé meggyűrődött !PDF letöltés: Bevásárló táska
Köszönöm, hogy velem tartottál!
De itt még nincs vége, olvass tovább!
Reménytelennek tűnik kezdőként megtanulni táskát varrni? Ha ezt a bejegyzést olvastad, biztosan ott van benned a kíváncsiság, mire lehetsz képes! Eddig már eljutottál, az ELSŐ táskádat elkészítetted, most jöhet a következő lépés! Ha te is benne vagy, a Táskasulinál megtanulhatsz akár cipzáras táskát is varrni! Kattints a linkre! >>> Táskavarrás kezdőknek