Ha húsvéti készülődés, akkor egy nyuszit mindenképp varrni kell! Találtam hozzá nem túl vastag farmer anyagot, így a testét és a fülét ebből fogom varrni.
- Mi kell még hozzá:
- Vékonyabb anyag (pamutvászon), farmer
- Töltőanyag
- Biztonsági szemet használtam a szemecskéknek, csak hogy megmutassa, ilyen is létezik. A száját és a nóziját már alkoholos filc segítségével rajzolta. Varrhatod is ha éppen azt szeretnéd.
A szabásmintát kinyomtathatod:
A füle egyik fele pöttyös pamutvászon, a másik farmer. Ha aszt szeretnéd, hogy biztosan felfelé álljon, akkor egy vékonyabb táskamerevítőt vasalhatsz a farmer anyag hátoldalára. Én nem tettem.
Színt színnel szemben az anyagok. Tűzd össze és rajzold rá a sablont.
Ha a vonal mentén összevarrtat (oda-vissza varrással kezd és fejezd be), vágd le a varráshoz közel és fordítsd ki. Vasald meg az egészet.
Jelöld be a fül közepét és a széleket ehhez a vonalhoz hajtsd be.
Ha letűzted, varrd is le közel a széléhez. Erre csak azért van szükség, hogy ottmaradjon a helyén.
Most jön a nyuszkó teste. Fordítsd egymással szembe, színt színnel az anyagokat. Ez lesz a nyuszi eleje és hátulja. Tűzd össze, tedd rá a sablont és rajzold körbe.
Varrd össze pont a vonalon. A lábánál lent hagyj egy kb 3 ujjnyi rést a kifordításhoz és a töltéshez. A fejénél ne varrd le, mert a két fület még oda kell tűzni. Ha a varrás kész, vágd körbe.
A lábánál lévő nyílásnál azért hagyj egy kicsit több anyagot, hogy könnyebb legyen majd bevarrni.
A fejénél kicsit több anyag maradjon!
A közép vonaltól 2 – 2 centire tégy egy jelölést. Innen indul a nyuszi két füle. 2,5 cm széles, ezt is jelöld be az anyagon.
Most ezt jelöld át a másik anyag belső felére, hiszen ide kell tenni a fület belülre.
Tűzd a jelölésekhez, lógjon túl kb 1 centit, ahogy a képen is látod. Mindkét fület.
Hajtsd vissza az anyagot, tűzd össze és varrd teljesen körbe a nyuszi fejét. Most már itt is levághatod a felesleget, kb fél cm maradjon a varrás mellett.
Mielőtt kifordítod a lábánál hagyott nyíláson, csipkedd be az anyagot az íveknél, különösen a két lába között. Ha nem így teszel, az anyag húzódni fog kifordítás után.
Kifordítás után a varrások mentén alaposan vasald meg az anyagot. Tedd rá a sablont és rajzold be az arcát. A szemének én egy biztonsági szemet használtam.
Vágj egy apró lyukat oda, ahol a szem lesz. Érdemes a hátuljára egy kis vetexet vasalni, így nem foszlik ki anyag.
Az alátét és a szem közé tehetsz egy plusz anyagot.
A szemet kívülről beszúrod, az alátétet pedig a hátoldalán egyszerűen csak rápattintod, ameddig csak tudod.
A szem készen van. Az arc többi részét kivarrhatod vagy textilfilc segítségével kiszínezheted.
A nyíláson töltsd meg a nyuszkót.
A nyílást kézi öltéssel varrd be.
Varrhatsz a kedvencnek ujjakat. A vonalat rajzold a láb végére és cérnával varrd ki. Ez a lépés természetesen elhagyható.
A kezét kézi, láthatatlan öltéssel varrd a helyére.
A popsijára egy cuki pamacsot is varrhatsz 🙂
Köszönöm, hogy ma is velem tartottál!
Ne menj még el, még mondanék valami fontosat neked!
Reménytelennek tűnik kezdőként megtanulni táskát varrni? Ha ezt a bejegyzést olvastad, biztosan ott van benned a kíváncsiság, mire lehetsz képes. Eddig már eljutottál, elkészítetted a leírás alapján, most jöhet a következő lépés. Ha te is benne vagy, megtanítalak táskát varrni! Kattints a gombra!