Textil anyagból annyi gyönyörűség készülhet. Már régóta figyelgetem azokat a szépséges babatakarókat. Farmer darabokból készülök én is ágytakarót varrni a nagylányomnak. Most megtaláltam azt a technikát, ahogyan számomra a legkönnyebb megvarrni és még szép is lesz a végeredmény.
Ebben a technikában az a klassz, hogy csak tőled függ mire használod még … falvédő, edényalátét stb.
A kiindulás 2 db textil. Lehet vékony vagy vastag. Az, ami az alja lesz és egyben a szegély, legyen 10 centivel szélesebb és magasabb is, mint a középső anyag.
A nagyobb anyag széleit előbb hajtsd be 2 centire körbe és vasald le jól.
Majd hajts egyet rajta és most 3 centire hajtsd. Vasald le!
Különösen a sarkokat vasald meg rendesen!
Hajtsd ki a 3 centit és mérj ki 6 centit a sarkoktól. Jelöld meg.
Kösd össze a jelölést és húzd meg a vonalat!
Most hajtsd össze a szín oldalával befelé úgy, hogy a vonalak egymásra kerüljenek. Ha egy gombostűvel összetűzöd a két vonalnak egybe kell esnie.
Varrd le a vonal mentén. Oda-vissza varrással kezd és fejezd be.
A felesleget vágd le a varráshoz közel. Ha az anyag vastagabb és könnyen foszlik. vasalj rá vetexet előtte.
A varrás kész, fordítsd ki a szín oldalára.
Varrd össze mind a 4 sarkát.
Ezzel akár készen is lehetnél, ha egy terítőt vagy egy zsepit szegnél be. Akkor csak varrd le a belső szélénél körbe. (Persze akkor nem kell ilyen széles csíkban hajtani).
Ha egy vastagabb takarót szeretnél varrni, legyen az polár vagy wellsoft anyag, akkor most tedd a közepébe. Azért is könnyebb ezeket az anyagokat ezzel a technikával varrni, mert így nem csúszik és nyúlik meg az anyag, hiszen a varrógép talp alatt csak a pamutvászon van.
Igazítsd a helyére a takaró vastagabb anyagát.
Tűzd meg körbe olyan sűrűn, hogy biztosan ne csússzon el varrás közben és varrd körbe a belső szélén. Én fél talpszélességben szoktam. A végén oda-vissza varrással fejezd be.
Ha szeretnél a két réteg közép még egy vastag flíz is tenni, mert téli takaró készül a babának, akkor arra is mutatok példát. De nem csak takaró lehet belőle, hanem akár egy edény alátét, amit forrón tennél az asztalra!
Előbb a közepe alá tedd a flízt és tűzd meg körbe, valamint a közepét is tűzd össze! Így nem csúszik el varrás közben.
Először a széleket varrd körbe néhány mm-en.
Majd egy tetszőleges mintát varrva az egészet. Én szeretem ezt a hullámvonalat. Egyszerű, látványos és nem kell méricskélni. Sőt a hagyományos talp is elég hozzá.
Ha kész, tedd a közepét az előre megvarrt alsó részhez. Pont úgy, mint a babatakarónál.
Mivel itt már vastagabb az anyag, jobban figyelj, hogy a széle egyenletesen legyen letűzve. Akár ki is mérheted, hogy a szélek mindenhol 3 centire legyenek behajtva. Varrd körbe!
A legutolsó egy kis díszítéssel készült, egy tányéralátét!
Egy kis pántot varrsz a jobb sarkára. Varrd le a szélén, így rögzíted az anyaghoz.
Ha még nem varrtál pántot, így kell!
A közepéhez választott anyagot tedd a keretbe, tűzd körbe és varrd le a belső szélén! A végén oda-vissza varrással fejezd be.
Remélem tetszettek az ötletek! Köszönöm, hogy velem tartottál!
Hogyan tudhatsz meg többet a varrás világáról? Hogyan készítheted el saját magad akár a táskádat is? Kattint a linkre és tanuld meg a táskavarrás alapjait!