Textil tárolók, zsákok, dobozok! Rengeteg forma és méret, aszerint mire is fogod használni! Saját magad alakíthatod ki a lakás, a szoba stílusát, segítségükkel minden kis felületet és helyet ki tudsz használni. Mozgathatók, tisztíthatók és nem mellékesen a te ízlésed tükrözik.
Mindenki a kedvenc színeit használhatja és a funkciót te szabhatod meg. Én ezért imádok varrni! 🙂
A mai bejegyzésben egy klassz kis tárolót készítek, amit a gyerekszobában fogok használni. Helykihasználás miatt egy szennyes zsák készül belőle.
Egy kis önállóság a gyerkőcnek és egy kis segítség anyának!
Először is válassz egy vállfát, mert hogy arra a méretre készül a zsák. Így felakasztható lesz! Rajzold körbe vagy az anyagon, vagy előbb készíts egy sablont belőle papírra. Ahogy neked egyszerűbb.
A körberajzolt vonalhoz mérj hozzá 1 centit a varrás miatt és úgy vág ki. A vállfa aljához én +8 centit adtam még hozzá. A tetején pedig duplán visszahajtottam (ezt majd később levarrom).
Ebből kell 2 db. DE .. az elején van egy is trükk 🙂
Díszítésnek én egy kis ívet vágtam bele. Az ív magassága kb 4-5 cm.
Ezután vágj egy olyan széles anyagot, mint amit az előbb, de a hossza kb 50 cm. Ez lesz a zsák „teste” 🙂 Ebből is 2 db kell.
Ha szeretnéd, hogy a nyílás nagyobb legyen, akkor testnek ne egyforma mérete vágj. Ez eleje legyen néhány centivel szélesebb. Nekem + 8 cm.
Hogy szép legyen az ív le kell varrni a szélét. Vágj egy kb 10-12 cm magas anyagot, aminek a szélessége akkora, mint amit a vállfához vágtál.
Tedd az anyagokat egymásra úgy, hogy a szín oldalak befelé nézzenek. Az alul lévő anyag csak 1-2 centivel legyen fentebb, mint az íves rész. Mérd ki, hogy egyformán legyenek a két szélénél.
Ha rátűzted, varrd is le. Oda-vissza varrással kezd és fejezd be.
A felesleges anyagot a varrás mellett vágd le. Én a varrás mellett csak kb fél centit hagyok. Ha te a teljes varrás szélességet meghagyod, a íves részeknél az anyagot vágd be a varráshoz közel, mert különben kifordítás után húzódik, gyűrődik az anyag.
Fordítsd a szín oldalra, a varrás így belül lesz. Vasald meg és varrd le a szélén.
Fordítsd meg és a hátul lévő rész hajtsd vissza duplán és varrd le.
Ha levarrod, nem foszlik az anyag tovább!
A tetején, ahol a vállfa kibújik, szintén dupla hajtás, után varrd le.
Az eleje teteje rész készen van. Természetesen, ha nem szeretnél az íves résszel bajlódni, akkor csak hagyd egyenesre az oldalt és simán hajtsd vissza duplán, majd varr le!
Az elején a zsák alsó részét is meg kell varrni, ha ívesre készíted. Korábban már írtam, hogy ennek a szélessége nem annyi, mint a többinek. Így lesz a zsák nyílása nagyobb, így eláll majd. Én +8 centivel vágtam szélesebbre.
Az ív varrása megegyezik a korábban leírtakkal.
Tedd egymásra, varrd le az ívet, majd vágd le a felesleget. A többit már tudod.
Az elejével készen is vagy. Igen szélesebb az alsó rész, de ezt is mutatom majd hogyan varrd.
Most jön a hátulja. Ha nem szeretnéd variálni a színekkel. akkor vághatod 1 db anyagból. Ott úgysem lesz nyílás.
Nem szeretném, ha a varrás látszana belül, éppen ezért francia varrással fogom a hátulját összevarrni. Ez azt jelenti, hogy a szín oldalak kifelé néznek. A fonák oldalak vannak egymással szemben.
Varrd össze! Oda-vissza varrással kezd és fejezd be.
Én a varrást kicsit levágom, mert majd egy ki kell fordítani a fonák oldalára és ott is összevarrni. Ha előtte rövidebbre vágom, biztosan nem fog kilógni, kilátszani a széle.
Az anyag a fonák oldalon, most a szín oldalak befelé néznek, a korábbi varrás is belül van. Vasald le a varrást és varrd le a szélén talpszélességben.
Mivel nem béleltem 2 rétegben a zsákot, így a varrás látszana. Persze lehetne cikk-cakk öltéssel is tisztázni, de így sokkal szebben mutat.
Ez lesz a belső felén.
Így fest a szín oldalán!
A hátoldal kész, fordítsd a szín oldalával felfelé.
Erre kerül az elejének a felső része, ahol az ív van (ha varrtál rá). Ezt szín oldalával lefelé tedd. Illeszkedjenek egymásra a tetején.
Erre kerül az íves alsó rész. Én úgy tűztem meg, hogy az ívek végei fedjék egymást. Tűzd meg a két oldalán, egészen az aljáig.
Igen, tudom, nem fog kisimulni, de éppen ez a cél. Csak az oldalát tűzd, az alját mutatom …
Az aljára csinálsz egy hajtást úgy, hogy az anyagot össze tudd majd varrni. Ez lehet 2 db hajtás a szélek felé, de lehet 1 db a közepén.
Valószínűleg neked is hosszabb lesz a hátulja, mint az eleje. Miért? Mert a tetején az átfedés miatt az eleje fentebb került. Sebaj erre is mutatok valamit.
Vagy levágod és összevarrod, vagy …
Hajtsd vissza duplán a hosszabb anyagot, hajtsd a másik anyagra, majd varrd le. Így az alja is szép lesz és nem foszlik ki.
Most, hogy az alja már kész, összevarrtad, varrd körbe az egészet. Arra figyelj, hogy a tetején, ahol majd a vállfa akasztóját kidugod, ne varrd be.
A nyílás két szélét oda-vissza varrással varrd le, így nem jön szét a varrás használat közben.
Ha a körbevarrással készen vagy, a széleket még cikk-cakk öltéssel tisztázd el mindenhol. Szerintem már tudod, hogy miért 🙂
Végül fordítsd ki és vasald meg .. ja és a vállfára tedd fel. Már csak helyet kell neki keresni.
Köszönöm, hogy ma is velem tartottál!
Érdekelnek a varrás rejtelmei? Szeretnél sokkal többet tudni róla? Kattints és tanuld meg a táskavarrás alapjait!