Ha csak egyszínű anyagod van és úgy érzed túl unalmas így párnát varrni, mutatok egy egyszerű trükköt, mivel dobhatod fel mégis. Nem, semmi másra nincs szükséged, csak az anyagra, egy szép színű cérnára és a varrógépedre. Na meg egy kis türelemre. De hidd el megéri 🙂
Ezzel a technikával nálam nem csak huzat, de párna is készült. Sőt, ha igazán egyedi táskát szeretnél, az elejét varrhatod ilyen anyagból is 🙂 Szerintem nagyon vagány lenne, mit gondolsz?
Hozzávalók:
- Dekor anyag vagy akár farmer
- Tölteni a párnát szilikonizált poliészter golyó
- Az anyaggal szinte megegyező színű cérna
Ezt a varrást használjuk díszítésnek. Az a szép benne, hogy bárhogyan varrhatod. Az egész elejét, ferdén, nagyobb távolságokkal . . . ez már csak a fantáziádra van bízva.
Szabhatod egy darabból is, vagy a párna két felét, két anyagból. Akár lehet különböző, de harmonizáló színek.
Azt a felét, amit szeretnél varrással díszíteni, nagyobbra kekk szabni.
1 db „díszcsík” elvesz 1 centit. Ezen a párnán 5 ilyen csík látható, így ez +5 centit jelent ennél az oldalnál.
Mérj ki a szélétől 10 centit és onnan kezd a jelölést. Itt 3 centinként jelöltem, így kapod meg a képen látott sűrűségű díszítést. A jelölés elül felül legyen és vasald le az élét.
A vasalás a szín oldalon legyen, mert ott fogsz majd varrni is. Ha levasaltad (ez fontos a szép és pontos varrás miatt), varrd le féltalp szélességben, ez kb fél cm.
Így tudod szépen varrni, hogy egyenes legyen. Az anyag széle kövesse a talp belső „körívét” . . . de bármit kiválaszthatsz, amivel tartani tudod az egyenletes távolságot. Én nem szoktam az anyagra vonalat húzni, de akár azt is megteheted.
Az első díszvarrással készen vagy. Jön a következő hajtás a szín oldalon.
A következő 3 centis jelölésnél illeszted a hajtás vonalát, fent és lent is. Levasalod és varrhatod is.
Ezt addig ismételed, ameddig akarod . . . meg ameddig előre kiszámoltad az anyagon 🙂
Én 5 db varrást készítettem.
A két anyagot színt színnel szemben hajtsd egymásra és tűzd meg.
Varrd körbe, de hagy rajta egy kb tenyérnyi széles részt szabadon a kifordításhoz.
A nyílásra nem csak a kifordítás miatt lesz szükséged, hanem itt fogod megtölteni a párnát. Akkora legyen a lyuk, hogy kényelmesen tudd tölteni is.
Vágd le a sarkokat közel a varráshoz mindenhol.
Ha kifordítottad és a sarkokat is szépen eligazítottad, jöhet a vasalás. Igen fontos, mert még varrni kell kicsit. Főleg a szélén, a varrásoknál vasald meg.
A szélétől kb 2 centire varrd körbe mindenhol. KIVÉVE . . . ott, ahol a nyílást hagytad. Pont ott!
A két nyíláson keresztül töltsd meg annyira a párnát, amennyire szeretnéd.
Ha végeztél, tűzd meg úgy a lyuknál, hogy kényelmesen a varrógéped alá férjen és a belső varrást fejezd be. A szélén lévőt pedig kézzel, rejtett öltéssel varrd össze. Sokkal jobban mutat majd úgy.
Ezt varrd be néhány öltéssel, kézzel.
Most már nincs más dolgod, csak a töltést benne eligazítani és a helyére tenni a párnát! Köszönöm, hogy ma is velem tartottál! 🙂
Tanulnál még több varrás ötletet? Lenne kedved a táskavarrás világába is belekóstolni? Akkor kattints és lépésről lépésre, az alapoktól tanuld meg, hogyan lesz saját táskád >> Táskavarrás kezdőknek