Pénztárcát nagyon sokféle módon lehet varrni. De én most megpróbáltam a legegyszerűbb változatot elkészíteni és leírni, hogy azok is bátran neki merjenek állni akik még nagyon kezdőnek érzik a tudásukat.
Hozzávalók:
- Farmer vagy vastagabb vászon anyag (külső résznek)
- pamutvászon (nem rugalmas vékony anyag a bélésnek)
- Táskamerevítő (hogy jó tartása legyen, de te használhatod a megszokott módszereidet is a merevítéshez)
- 20 cm hosszú cipzár
- patent vagy mágneszár (attól függ melyik szimpatikusabb vagy melyik van éppen otthon)
- 11,5 cm magas x 12 cm széles
- 7,5 cm magas x 12 cm széles
- 11 cm magas x 12 cm széles
- 11 cm magas x 12 cm széles
- 18 cm magas x 12 cm széles
Belső zseb 12 cm x 18 cm (félbehajtani)
Külső zseb (cipzáras) 12 cm x 14 cm
Cipzár ( 20 cm)
mágnes zár, vagy patent
A 2 db 12 cm x 11 cm anyagot, a külső részt és a bélést színt színre fordítva varrd össze a tetején (ne feledd a 12 cm a szélessége).
Fordítsd ki és varrd le a szín oldalán.
Most jön a cipzár varrás. Az aprópénz zsebet varrjuk meg, ami a külső oldalon lesz. Vedd először a kisebb külső részt. (7,5 cm x 12 cm) A széléhez tedd a cipzárt kocsival lefelé. A zsebet (12 cm x 14 cm) színével lefelé tedd a cipzárra.
A szélessége mindkét anyagnak a 12 cm!
Tedd a varrógép talpa alá! Pattintsd fel a cipzár varró talpat! Varrd végig az anyag teljes szélességében.
Fordítsd ki és VASALD LE !! Majd a cipzár mellett az anyagot varrd le. Szebben is mutat és nem akad bele a bélés a cipzárba.
Így fog kinézni. Érdemes a cérna színeit (külső és bélés) az anyaghoz választani. Ha a külső sötétkék akkor a felső szál is legyen színben harmonizáló. Ugyan így az alsó szál is a bélés színéhez passzoljon. Ez nem kötelező, csak esztétikailag szebb .. ja és a hibák is kevésbé látszanak így
Most jön a cipzár mások oldala. A már meglévő részt fordítsd úgy, hogy a farmer (külső oldal) színe lefelé nézzen, a bélés szín oldala pedig felfelé.
Tedd a másik külső oldalt (aminek lekerekített a teteje) a cipzár alá, úgy, hogy a színe felfelé nézzen.
A zseb anyagát pedig csak hajtsd rá. Így a zsebnek a szín oldala lefelé néz.
Tedd a varrógép alá és a cipzárvarró talppal varrd végig.
Az anyagok fedjék egymást, figyeld hogy a szélek egy vonalban legyenek.
Ha kész, a szín oldalán vasald át. Most jön az anyag melletti varrás, ahogyan a másik oldalon is. DE arra figyelj, hogy a zseb a hátsó részen hogyan áll. Vasald a rövidebbik oldal alá a zsebet. Így a másik oldalon már csak a varrás szélessége marad amit majd levarrsz a szín oldaláról.
Így áll a zseb (ezt egy másik pénztárcáról vettem) Szóval most az íves külső rész van felül, a zseb lefelé áll, hiszen az apró pénz majd így kerül bele. A szín oldaláról fogod majd letűzni a cipzár mellett. Így fog ez kinézni a hátoldalán.
A cipzár túllógó részeit levághatod és a végeket varrd le a képen látható módon, különben a kocsi könnyen leszalad.
A két eddig elkészült külső részt most összevarrjuk. Alul a cipzáras rész van, a tetején pedig a pöttyös anyag. Fordítsd színt színre és tűzd össze az ALJÁN !!
Felhajtod a bélés anyagot és a két külső részt varrd le teljes szélességben az alján. (a farmer és a pöttyös anyag).
A bélést és a belső zsebecskét is összevarrjuk, cikk-cakk öltéssel varrd a széléhez 3 oldalon. A vágott szélek vannak kifelé.
Már a finisben vagyunk A két elkészült darabot, a külső és a bélés részeket varrjuk össze. Tedd őket egymás mellé ahogy a képen is van. Most fordítsd rá a jobb oldali részt a másikra úgy, hogy a zseb belül legyen.
Varrd teljesen körbe, kivéve az alján, ott hagyj egy 3 – 4 ujjnyi rést, ahol majd ki tudod fordítani.
Vágd le a széleket, kb fél cm szélességben. A nyílásnál NE vágd le!
A mágneszár vagy a patent most kerül bele, mielőtt bevarrnád az alját.
A patent használatáról itt olvashatsz: Patent
A nyílást rejtett öltésekkel tudod bevarrni. Azért, hogy szépen sikerüljön, előtte vasald meg az anyagot, így a helyére kerül, kisimul és varrni is könnyebb.
Kész Fordítsd ki és az egész pénztárcát vasald át, különösen a széleket. Egy kis víz segítségével még könnyebb és minden kisimul és a helyére kerül. Nem könnyű persze ilyen apróságot varrni. Néhány centivel szélesebb pénztárcával könnyebb dolgozni.
Ha szeretnél dupla szélességű pénztárcát, a 12 cm szélességet vedd 2x. A többi méret maradhat változatlan.
Jelentkezem a játékra. Sok mindent csináltam már meg a leírások közül, de ez a pénztárca a legkedvesebb a szívemnek.
Kedves Andrea!
Nagyon örülök! Kérlek ezen a linken kommentelj, mert csak akkor tudsz részt venni a játékban. https://tinyurl.hu/Ijk3/
Köszönöm!
Üdvözlettel
Krisztina
Nagyon szép a leírás, de én sajnos elvesztettem a fonalat. Teljesen kezdő vagyok, de nagyon pontos sablont rajzoltam, körültekintően szabtam, illesztettem. Egész délután próbálkoztam vele. Amikor a meglévő két részt kell összeilleszteni, mintha kimaradna valami. A kép alapján még teljesen rendben van, aztán a következő képen már olyan bélésrész is szerepel, amit én még nem varrtam fel. Mivel minden felülről látszik, nagyon nehéz eligazodni ezen a részen és 🙁 nagyon elkeseredtem. Nagyon- nagyon!
Köszönöm az e-mailben küldött segítséget!
Végül rájöttem, hogy a két oldalt kellett csak összeforgatnom. Azóta varrtam egy újabbat, ami sokkal pontosabban, egész szépen sikerült! Juhééj!