Volt egy kedvenc körsálam. Én duplán tettem a nyakam köré, tehát eleve 130 cm hosszú anyagból varrtam. De meguntam, hogy folyton tekerem és hajtogatom. Kidobni nem akartam így gondolkodni kezdtem, hogyan alakítsak rajta.
A másik dilemmám a nagyon hosszú sálakkal, az a megkötésük. Az az irdatlan csomó ott elől . . . nem szeretem! Ráadásul én a kabáton kívül szeretem hordani a sálat, ha már van, akkor dobja fel a szettet, díszítsen is.
Egy szó mint száz, ezt találtam ki >>
Megmutatom, hogyan készült! (Ha még nem varrtál rugalmas anyagot, egy korábbi cikkből megtudhatod, miben más, mint a táskavarrás >> Rugalmas anyagból sapka varrás)
Mire van szükséged hozzá?
- Egy szép nagy gombra
- Egy gomblyuk varró talpra
- Színben passzoló cérnára
A méretek felnőttre értendőek, ha gyerkőcnek szeretnéd, más számokkal szabj!
A körsál varrását felbontottam és így kaptam egy 130 cm hosszú és 22 cm magas anyagot, ami egy cső tulajdonképpen.
Ha te most varrod, akkor a mérete 130 cm x 24 cm. Ezt a rövidebb aldalán félbehajtod, színt színnel szemben és a hosszú oldalon levarrod. Hagyj egy tenyérnyi nyílást szabadon a kifordításhoz.
Ha bontanod kell, a hosszanti varrást bontsd ki egy tenyérnyi részen a végétől minimum 5 centire.
Fordítsd a visszájára (szín oldalak belül) és a hosszanti varrást hajtsd pont középre. A két végét varrd le. Oda-vissza varrással kezdd és fejezd be, így nem foszlik majd a varrás.
A sarkokat vágd le a varráshoz közel.
A hagyott nyaláson fordítsd ki a szín oldalára.
Most tekerd a nyakad köré és jelöld be, hova esik a gomb és hova a gomblyuk. A sál felül lévő végén a gomblyuk, az alul lévőn a gomb. Jelöld különböző színű tűvel, így nem kevered össze.
Ha számokban kéne mondani, akkor a gomb a végétől 16 cm-re van, a gomblyuk pedig a másik végétől 11 centire, de ezek az én méreteimhez vannak igazítva.
Ha te lazábban hordod a sálat, akkor még a hosszát is veheted nagyobbra. 130 cm helyett 140 cm.
Ha bejelölted, vedd le a nyakadból és varrd meg a gomblyukat. A hosszanti szélétől azért számolj befelé még 3-4 centit és ott kezdd el. Ha még eddig nem varrtál gomblyukat, egy korábbi cikkben megnézheted, hogyan készül! >> Gomblyuk varrása varrógéppel
Felkerült a gomb is és a gomblyuk is . . .
Már csak a nyílást kell kézzel, rejtett öltéssel bevarrni és ezzel elkészültél! Nekem pedig már csak egy dolgom van, azt a rengeteg bolyhot eltávolítani róla 🙂
Köszönöm, hogy ma is velem tartottál! Látogass el a blogra, még több ötletért! >> BLOG