Bevásárló táskát varrni ezer féle módon lehet, már több leírást is találhatsz a Táskasuli blogon. Ennek a fazonnak a pánt varrásában van egy kis trükk, ezt leszámítva nagyon könnyű elkészíteni.
Milyen anyagból varrd? Pamutvászon vagy vastagabb dekorvászon is jó, a lényeg, hogy mindkettő azonos fajta legyen.
Miért? Mert kétoldalasan használható, de ez a bélés varrásán múlik. Így, ha az egyik mintás, a másik pedig egyszínű anyag, olyan, mintha két táskád lenne.
Hozzávalók: ez a legjobb benne, mert az anyagon kívül nincs másra szükséged.
A táska méreteit a képen látod. Ez csak egy hozzávetőleges, egy iránymutató arány.
A táska pántot, ha 4 centi szélességre szabod, összevarráskor 2 cm marad és azt kifordítani elég macerás. A 5 cm szélesre szabott pánt kifordításkor 3 cm. Azzal már könnyebb dolgod lesz.
Szabj ebből 2 db „külső részt” és 2 db „bélést”. Mind a négy ugyan akkora legyen. Szabás előtt az anyagot mindenképp vasald ki.
A mélység varrás méretei. Ha akarod kivághatod, de akkor a varrás miatt számolj hozzá + centiket.
A vonalakat hajtsd össze, hogy egymás mögött legyenek. akkor jó, ha egy gombostűt beleszúrsz a vonal mentén, a hátoldalán is a vonalon kell keresztül mennie.
Varrd le a vonalon. Oda-vissza varrással kezdd és fejed be, így a varrás nem bomlik szét.
Ha még szebb eredményt szeretnél, akkor varrd le a szín oldalán is közvetlen a varrás mellett. A csúcsánál varrj vissza kb 1 centin, így nem bomlik ki a varrás.
A mélység varrása után (mind a 4 részen) varrd össze az egymáshoz illő darabokat. Mondjuk ez lesz a külső fele. Színt színel szemben kerüljön egymásra.
Varrd össze a három oldalát (a két oldala + alul), de csak a jelölt vonalig.
A pántokat és az ívet már nem varrod össze.
Ismételd meg ezt a béléssel is. Most kivételesen NEM KELL nyílást hagyni a bélés alján, varrd végig úgy, ahogy a külső részt is.
A varrás széleket mindkét résznél vágd kisebbre. Mivel egyformák a részek és jó esetben kifordítva is hordható a táska, a varrásszél miatt nem illeszkedik pont egymásba. Kb fél cm maradjon a varrás mellett.
A bélés a hátoldalára fordítva a külső, pedig a szín oldalával kifelé legyen. A külső (mintás) kerül a bélésbe (egyszínű).
Illeszd össze előbb az oldal varrásokat. Varrd össze a táska tetején a nyílást a pántokkal együtt.
A tetején hagyj az egyik résznél egy kb 15 cm széles nyílást, mert ott fogod majd a táskát kifordítani.
A pántok végét kb 5-7 centin ne varrd egymáshoz. Később kiderül, hogy miért.
A 4 db pántvéget ne varrd végi, mert kifordítás után fogjuk összevarrni őket.
A tetején lévő nyíláson keresztül fordítsd ki a szín oldalára. a pántokat is! Igen, azzal egy kicsit elleszel, mert nem olyan egyszerű!
A varrásokat vasald meg körben, ahogyan a nyílást is illeszd egymáshoz. Tűzd meg.
A táska elején és hátoldalán lévő pántokat párosítsd össze, mert az azonos oldalon lévő végeket összevarrod egymással.
Előbb a mintás anyagot tedd színt színnel szembe egymásra. A végeket tűzd meg kicsit távolabb, majd varrd össze.
Oda-vissza varrással kezdd és fejezd meg. Sőt 2x át is varrhatod, hogy a varrás jobban tartson, hiszen bevásárló táskát varrsz, ami nagy súlyt kell, hogy elbírjon.
A bélést is fordítsd úgy, hogy a szín oldalai egymással szembe kerüljenek. Tűzd össze és varrd le, ahogyan az előbb a mintás anyagot. A varrásokat vasald szét.
Ha most a pántot meghúzod, a varrások befelé kerülnek. Ismételd meg ezt a béléssel is. A táska másik felén lévő pántokat is ilyen módon varrd össze egymással.
A varrás széleket hajtsd be és tűzd meg.
Varrd körbe a széleken mindenhol. A tetején és a pántok szélén is.
Ez a méretű táska ilyen kicsire összehajtható, így könnyen magaddal viheted, mert elfér a táskádban.
Mégis sok minden belepakolható! Köszönöm, hogy ma is velem tartottál!
Ha kedvet kaptál a táskavarráshoz és kipróbálnál más fazonokat is, esetleg megismerkednél a cipzáras táska varrásával, kattints a linkre és nézd meg mit találsz a táskavarró tanfolyamok között! >> Táskavarró tanfolyam