Bevallom, én gyűjtöm a farmernacikat. Már az ismerősök és a család is hozzám hozza, ha nem kell, mert kiszakadt vagy csak már nem használja. De sok olyan nadrág is van a szekrényemben, amiből már használtam, de van még felhasználható része.
Már régóta terveztem, hogy a kisebb lányom ágyára kell egy ágytakaró. Volt néhány olyan ruhája, amit már kinőtt de tetszett a minta rajta és gondoltam hátha ó lesz még 🙂 ismerős ugye?
Az ágy mérete 80 cm x 160 cm. Erre készült a takaró. Felszabtam a farmer és egyéb anyagokat. Igen az egyéb rugalmas futter anya volt.
Mindegyiknek a hátoldalára vetex került. Egyrészt tartás ad neki egy kicsit, de inkább, ami miatt használtam az az volt, hogy így akár farmer akár egyéb kissé rugalmas anyag, a vetex miatt már nem nyúlt varrás közben.
A darabok mérete: 19 cm x 24 cm. Ebből az ágyra kellett 28 db. De csináltam még néhányat azért.
Első körben, kiraktam az ágyon. Egyrészt, hogy tudjam hány darab is kell majd, másrészt, hogy milyen sorrendben akarom majd varrni őket. Igen jól látod, ez nem lesz teljesen elég az ágyra de ne aggódj, itt még nincs vége 🙂
Soronként haladtam az összevarrással. Először az ágy végében lévő 4 téglalapot vettem fel és varrtam össze.
Ez a négy kerül majd egymás mellé! Kettesével varrtam össze őket.
Színt színre fordítva a hosszabbik oldalán varrd össze. Oda-vissza varrással kezdd és fejezd be, így a varrás nem bomlik ki a végén.
Kettőt varrtam össze, majd a másik kettőt, végül pedig az egészet egybe. Arra figyelj, hogy a szélek ne csússzanak el egymáson. Itt fontos a pontos méret és a varrás.
A hátoldalán a varrást vasald szét. Most vedd fel az ágyról a következő 4 darabot és azokat is varrd így össze.
Lett 2x négy darab. A hátulján a varrás mind szétvasalva. akkor varrd össze ezeket. Színt színre fordítva.
Arra figyelj, hogy a varrások pont egymáson legyenek, így lesz szép a végeredmény.
Egy kis játéka van az anyagnak, ha nem pontos a méret, de csak egy kicsi. A varrásoknál mindenképp tűzd össze és úgy varrd.
Itt is vasald szét a varrást a hátoldalon.
Jöhet a következő sor az ágyról, majd így haladj, ameddig készen nem vagy. A varrásokat ne feledd el szétvasalni.
Nem feltétlen csak farmer anyag, amit használhatsz. Színesebb és személyesebb lesz, ha kerül bele néhány „emlékruha” is a gazdája kedvenc kinőtt darabjai közül. A szívecskés egy kiszakadt cicanaci volt. a piros egy pulcsi eleje. Ezeknek is került vetex a hátoldalára és remekül lehetett varrni.
Mikor eljutottam idáig, nagy dilemmába kerültem. Így kivasalva elég szépen mutat, de sokkal szebb lenne, ha a téglalapok mellett a varrás mindkét oldalán levarrnám. Hogy baromi nagy munka lenne? IGEN! 🙂 De sokkal szebben mutatna és hát ugye nem akárkinek készül ez.
Szépen tűzd végig a varrás két oldalát! Szebben kifeszül az anyag és a szétvasalt varrások sem fognak majd a mosás után össze vissza állni később. Szerintem megéri. Ha nem tudsz szép egyenesen varrni, olyan színű cérnát válassz .. ha tudsz .. ami leginkább hasonlít az anyagok színéhez. Ha egyenesen varrsz, egy színes cérna csak még inkább feldobja a takarót. Klassz díszítés lehet.
Terítsd fel az ágyra. Néz meg, elég e a méret, vagy szeretnék nagyobbra. Nekem ez így nem jó, éppen ezért a szélek még kaptak körbe egy 5 cm szélességű csíkot.
Felszabtam a maradék téglalapokat 5 cm széles csíkokra, majd összevarrtam őket. Utána tűztem a takaróhoz és varrtam rá. Előbb a hosszabb oldalakta, majd a két végére. A hátoldalán a varrásokat vasald szét.
Nem béleltem külön még flíz anyaggal a takarót, nem ez a célja most. Így már csak a hátoldala kell, ami jelen esetben sima pamutvászon.
Vagy megméred a takarót és pont akkora hátoldalt vágsz neki, vagy leteríted egymásra őket, kisimítod és körbetűzöd, majd a pamutvászon anyagot kivágod.
Akárhogy is, viszonylag sűrűn tűzd meg, így nem csúszik és a hátulja és nem lesz a végén csavarodott és gyűrött.
Fordítsd egymással szembe, színt színnel és úgy varrd össze. Az egyik oldalán maradjon egy kb 2 tenyérnyi rész szabadon, ahol majd kifordítod a takarót. A sarkoknál összevarrás után a varráshoz közel vágd le, mert kifordításnál csúnya lesz, ha nem teszed.
A széleknél igazítsd le az anyagot. Tűzd le, majd vasald meg.
Ne csak a szín oldalán, a hátoldalán is, mert lehet gyűrődés rajta és ha úgy varrod majd le …
Két helyen varrtam körbe. Egyszer a szélén, talpszélességben, egyszer pedig a rávarrt pánt varrása mellett belül. De hogy te miként csinálod … 🙂
Azt hiszem egészen jól mutat az ágyakon 🙂 Köszönöm, hogy ma is velem tartottál!
Még több ingyenes leírásért látogass el a blogra!
Jobban érdekel a táskavarrás? Keress kedvenc formát és tanuld meg, hogyan kell megvarrni! ->> táskavarrás kezdőknek